Aslan Öncü Burç Mu?

Astrolojinin temel konularından biri de burçların nitelikleridir. Öncü, Sabit ve Değişken olmak üzere üç kategoriye ayrılan nitelikler, burçların karakteristik özelliklerinin adeta birer özeti gibidir. Yay burcunu değişken, kova burcunu sabit, yengeç burcunu öncü olarak niteleyen astroloji, acaba aslan burcunu hangi kategoride değerlendirmektedir? Bunu anlamanın en iyi yolu öncü niteliğin neye karşılık geldiğini anlamaya ve aslan burcunu yakından tanımaya çalışmaktır.

 Astrolojide Öncü Burçlar

Niteliği öncü olan burçların ortak özellikleri mevsim başlangıçlarına denk gelişleridir. Gündüzle gecenin eşit olduğu 21 Mart, ilkbaharı müjdelerken 23 Eylül de sonbaharın gelişini haber vermektedir. En uzun gündüzün yaşandığı 21 Haziran ve en uzun gecenin deneyimlendiği 21 Aralık tarihleri de sırasıyla yazın ve kışın başladığını anlatır. Bu sebeple, öncü burçlar başlatıcı etkiler taşırlar. Bir işin kurulmasına liderlik ederler, bir girişimde bulunulacaksa önce o kolları sıvar. Girişimci ruhları sebebiyle hırslı, tuttuğunu koparan özellikler taşırlar. Hayatta iyi mevkilere gelebilir, hayallerini gerçekleştirmek adına her zaman motivedirler.

 Astrolojide Aslan Burcu

Aslan burcunun hangi nitelikte olduğunu anlamak için burcun özelliklerine yakından bakmakta fayda vardır. Zodyak’ın kralı olarak kabul edilen aslan burcu, cesur bir savaşçı, gösterişli ve başarılı bir sinema yıldızı ya da savunduğu ideolojinin vakur bir temsilcisi olarak karşımıza çıkabilir. O, ne yaparsa yapsın mutlaka kendinden iz bırakacak şekilde yapacaktır. Dünyayı kocaman bir sahne olarak görme potansiyeli bir hayli yüksektir. Yaşamın her alanında sahnelerde olacak ve alkışları hoş bir gülümsemeyle karşılayacaktır. Muhtemelen o, sahneye çıkabilmek için kurduğu hayalleri ısrarla korumuş, örnek alınacak bir sabit fikirlilikle karşısına çıkan her türlü engeli aşmayı bilmiştir. Alkışları duyduğu andaki gülümsemesi ise bir kralın savaş kazandıktan sonraki gülümsemesine eş değer değil de nedir? Onun cazibesi istikrarlı bir lider oluşundan gelir.

 Aslan Burcu Öncü Nitelikte Midir?

Her ne kadar aslan burcu liderliğiyle ön plana çıkan bir burçsa da öncü nitelikte burçların taşıdığı girişimcilik ruhundan biraz uzaktır. O, hayalleri için yılmadan savaşan bir savaşçı olabilir ama bu durum her zaman bir şeyleri “başlatmak” anlamına gelmez. Aslan burcu, değerlerinde, düşünce ve inançlarında sabittir, kolay kolay değişmez. Ama her insan değişir, dediğinizi duyar gibiyim. Evet, değişir ama kuşkusuz bu değişim bir ikizler burcunun fikir değiştirmesi kadar hızlı olmayacak, yay burcunun ülke değiştirmesi kadar da radikal olmayacaktır. O, nerede nasıl davranmasını bildiği gibi neyi ne kadar değiştireceğini de iyi bilecektir.

Girişimler aslan burcunu korkutur, çünkü o, işin nasıl göründüğüne her zaman dikkat eden biridir. Gururludur çünkü. Aşıksan git konuş, demek verilecek en kötü tavsiyedir mesela. Çünkü aslan burcu, öncü nitelikteki terazi, koç, yengeç ve oğlak burcunun aksine aşka aşık sabit nitelikte bir burçtur.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir