Fal, insanların bir türlü vazgeçemediği ve hep hayatlarının bir kenarında bulundurup hayatlarına dâhil ettiği geleceğe dair bazı tahmin ve varsayımlardan ibarettir. İnsanların geleceğe ve bilinmeyenlere duyduğu merak falların da pek çok çeşitlerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bakırköy iskambil falı da bu fallardan bir tanesidir. Tarih boyunca hep değişik değişik araçlarla fal bakan insanlar iskambil kâğıtlarını da bu araçlar içerisine dâhil etmişlerdir. İşte bu yüzden iskambil kâğıtlarının sadece oyun oynamak için kullanıldığını düşünenlerdesiniz bu düşüncenizi değiştirmeniz gerekmektedir.

bakırköy iskambil falı çeşitleri

İskambil Falı Nedir?

Fal konusuna uzaksanız; iskambil falını duyduğunuz zaman oyun kağıtlarından fala mı bakılıyor diye şaşırmanız çok da anormal değildir. Evet, iskambil kağıtları birer fal bakma aracı olarak kullanılmaktadır. Üstelik tıpkı oyunda olduğu gibi maçasının, kupasının, karosunun, sineğinin farklı rolleri vardır. Valesi, kızı, papazı, sayıları birbiriyle buluştuklarında insan ömrüne dair bazı ipuçlarını ortaya çıkarabilmektedir. İskambil falları evlerde, özel falcılarda, Bakırköy iskambil falı gibi kafelerde hatta internet üzerinden bile bakılabilmektedir.

bakırköy iskambil falı anlamları

İskambil Falına Nasıl Bakılır?

İskambil falına bakmanın çok farklı yolları vardır. Burada iskambil falına bakmanın en kolay yollarından bahsedilecektir. Bu kolay yol sayesinde pek çok meraklı kişi kağıtların altında yatan anlamları görebilecek duruma gelecektir. İskambil falında iki rol vardır. Bunlardan birisi fala bakan kimse olan; danışmandır. İkinci rolde ise danışan; yani fala baktıran kimse vardır.

Kartlar, toprak, su, hava ve ateş olmak üzere dört elementle bağlantılıdır. Bu elementlerin her birinde ise 13 kart bulunmaktadır. 13 sayısının kameri ayları temsil ettiğini ifade etmek gerekir.  Toplam kart sayısı ise 52’dir. 52 sayısı ise 1 seneyi meydana getiren 52 haftayı temsil etmektedir. İskambil kartlarının anlamlarına geçmeden her bir elementi temsil eden kartların neleri ifade ettiğine birlikte göz atalım:

  • Bakırköy iskambil falı Hava, maça kartlarının elementidir. Bunlar genellikle; rekabeti, dedikoduyu, sırları, hayal kırıklarını temsil etmektedir.
  • Bakırköy iskambil falı Toprak, karo kartlarının elementidir. Bunlar genellikle; parasal konuları ve kariyer ile ilgili durumları temsil etmektedirler.
  • Bakırköy iskambil falı Ateş, sinek kartlarının elementidir. Bunlar genellikle; tutkuyu, başarıyı ve kariyeri temsil etmektedirler.
  • Bakırköy iskambil falı Su, kupa kartlarının elementidir. Bunlar genellikle; dostluk, aşk, mutluluk gibi duyguları temsil etmektedirler.
bakırköy iskambil falı nasıl bakılır

İskambil Falı Bakma Yöntemleri

Her falda olduğu gibi iskambilde de en çok merak edilen falların başında aşk falı gelmektedir. Bakırköy iskambil falı aşk falına bakarken desteden kupa papazı ile sinek kızı çıkarılır. Kalan iskambil kartları ise güzelce karıştırılır ve 3 parçaya bölünür. Kartların en üsttekileri alınır ve dizilmeye başlanır. Bu kartlar geçmişi, bugünü ve geleceği temsil etmektedir.

bakırköy tek kart iskambil falı

Bakırköy İskambil falı kartlarının anlamları

Karo as: Sırları, parasal konuları, değişiklikleri ifade eder.

Maça as: genellikle şanssızlıkları temsil etmektedir. Bazen de mutsuz sonları ve ölümü temsil etmektedir.

Kupa as: aşk ve mutluluğu temsil etmektedir. Ev ve aşk sinyali vermekle beraber olumsuzluklara karşı da bir uyarı kartıdır.

Sinek ası: Bakırköy iskambil falı zenginliğe, beklenmedik kazanca ve mal varlığına işaret etmektedir. Zorlu bir dağılışta ise gelecek olan paranın birden gideceğini de ifade edebilmektedir.

Maça papazı: siyah saçlı bir adamı, tutkulu birini ya da kendisini seven bir kişiyi temsil etmektedir.

Karo papazı: açık renk ya da gri saçlı bir adama işaret eder. Genellikle statü ve otoriteyi temsil eder.

Sinek papazı: Bakırköy iskambil falı koyu renkli saçlı ve iyi kalpli birine işaret eder. Bu kişinin cömertliğine de işaret etmektedir.

Kupa papazı: iyi huylu, şefkatli açık renk saçlı bir adama işaret eder. Ayrıca bu kişinin yardımseverliği ve kibarlığı da görülebilmektedir.

Maça kızı: dul veya boşanmış bir kadına işaret etmektedir.

Karo kızı: açık renk ya da gri saçlı bir kadına işaret eder. Genelde dedikoduyu temsil etmektedir.

Sinek kızı: Bakırköy iskambil koyu renkli, size güzel tavsiyelerde bulunabilecek bir kadını temsil eder.

Kupa kızı: açık renkte saçları olan iyi kalpli ve anaç bir kadına işaret eder.

Maça valesi: genellikle kindar, kıskanç ve genç bir erkeğe işaret eder.

Karo Valesi: güvenilmez ve kıskanç bir erkeği veya üniforması olan bir genci işaret eder.

Sinek valesi: saçları koyu renkte olan genç ve sinirli bir erkeğe işaret eder. Fakat bu kişi iyi kalpli ve hoşlanacağınız biri de olabilir.

Kupa valesi: Bakırköy iskambil falı niyeti temiz, iyi kalpli bir arkadaşı işaret eder. Açık renkte saçları olan sevebileceğiniz genç bir adamı da işaret edebilir.

İskambil kartlarının tamamına girmeden maça, karo, kupa ve sineğin ası, papazı, kızı ve valesi ile ilgili özet bilgileri verdik. Diğer tüm kartların hepsinin ayrı ayrı anlamları olduğunu ifade etmek gerekir. İskambil falı baktırırken en çok dikkat edilecek şey tüm bu kartların anlamını iyi bilen ve bunları birleştirebilen bir kimseye bu falı baktırmanız olacaktır. Nasıl olsa işin eğlencesindeyim düşüncesiyle rast gele baktırmamanız sizin için isabetli olacaktır. Çünkü duyduklarınız bilinçaltınızı etkileyebilir ve yanlış yönlendirmelere sebep olabilir. Bakırköy iskambil falı, iskambil falında güveneceğiniz, iş, aşk, aile, para ve pek çok konuda sinyaller alabileceğiniz bir faldır. Bir diğer hizmetimiz hakkında bilgi almak için linke tıklayınız. https://www.bakirkoyfalkafe.com/bakirkoy-yildizname-bakimi/