Bakırköy Sütlü Kahve olarak sizlere genel bilgiler sunuyoruz. Fal, geçmişten günümüze kadar insanların ilgi alanında yer almıştır. Pek çok türleri olan falın, özellikle yakın geçmişte ve günümüzde göz bebeği kahve falları olmuştur. Bununla beraber kafalarda her daim bir soru işareti bırakan kahve falının ne olduğuna hep birlikte göz atalım.

Kahve Falı Nedir?

Kahvenin yurdumuza girişi eldeki bilgilere dayanarak 1517 yılına dayanmaktadır. Bu tarihte Yemen valisi olan Özdemir Paşa’nın kahveyi İstanbul’a getirmesi kahve aşkımızın başlangıcı olmuştur. Kültürümüzün vazgeçilmezlerinden bir haline gelerek pişirme ve içme şekli sebebiyle Türk Kahvesi olarak ayrı bir yere sahip olmuştur. Kahve falı ise aslında çoğu Müslüman ülkede istenmiyor gibi görünse de neredeyse tamamında kabul görmüştür.

Hatta kabul görmenin de ötesine geçtiği, bir tutku, bağımlılık, eğlence ve heyecan olduğu aşikârdır. Sadece fal kafelerde değil her ortamda kahve falı ile karşılaşmak mümkündür. Hatta artık internet ortamında online kahve falı ve cep telefonu uygulamalarında mobil kahve falı olarak yerini almıştır. Artık fincan fotolarıyla bile bakılan, hayatımıza bu denli yerleşmiş olan kahve falı nedir?

Kahve falı; kahve içildikten sonra kahve fincanında kalan telveyle oluşan şekillerin yorumlanması eylemidir. Çoğu zaman fala bakan kişinin hissiyatına göre, içine doğanlara göre şekillenen yorumlara bağlıdır.

Kahve Falına Nasıl Bakılır?

Kahve falı, hiçbir zaman nasılsa fal deyip hafife alınan bir uygulama olmamıştır. Eskiden haremde bile kadınların birbirine söyleyemediklerini söyleme amacıyla araç olarak kullanılmıştır. O kadar benimsenmiş bir hale gelen kahve falı sadece fincan ve kahveden ibaret olmamıştır.

Kahve falına bakmanın, bir usulü, bir adabı yani tabir-i caizse ritüelleri her zaman vardır. Kahvenin nasıl içileceği, fincanın kapatılması, açılması, bakılması, çıkan şekiller, şekillerin yorumlanması v.b başlı başına özeldir.

Bu şekilde kuralların belirlenmesi; çoğu falcıya göre yoğunlaşma sağlamak amacı iledir. Bu durum Bakırköy kahve falı için de geçerlidir. Genel olarak benimsenen bu kahve falı ritüellerinden kısaca bahsetmek yerinde olacaktır:

bakırköy kahve falı anlamları nelerdir

Kahve Ritülleri

Bakırköy Kahve Falında ilk aşama; çok iyi hazırlanmış bir Türk kahvesidir. Fala bakan kişinin iyi bir falcı olması nasıl önemli ise kahvenin telvesinin de iyi ayarlanması çok önemlidir. Eğer telve az ya da çok olursa kahvenin içimi kötü olur ve fincan kapatıldıktan sonra da oluşacak şekillerde bozukluklar meydana gelmektedir. Kahve de az da olsa şekerin olması ve köpüklü pişirilmesi de telvede oluşacak şekillerin sağlıklı olması için önemlidir.

Bakırköy Kahve Falında Kahvenin pişirilme faslından sonraki aşama ise içilen kahvenin fincanının kapatılması faslıdır. Bu aşamada dikkat edilecek şey de önemlidir. Bakırköy kahve falı bakılırken telvenin çok sıcak ya da çok soğuk olmamasına dikkat edilir. Tabiî ki fincan kapatılırken söylenecek özel sözlerin olduğunu da atlamamak gerekir. Bu aşamada bir diğer önemli şey ise dilek tutmaktır. Dilek tutmaktan daha önemlisi ise tutulan bu dileğe inanmaktır. İnanmak işin temelini oluşturmaktadır. Kapatılan fincan başparmağı fincan tabağının altında olmak kaydıyla 3 kez başımızın üzerinde saat yönünün tersinde çevrilir ve soğumaya bırakılır.

• Soğumaya bırakılma aşamasında ise önemli bir husus vardır. O da fincanın hızlı soğumasıdır. Bunun için Bakırköy kahve falı bakılırken fincan üzerine metal yüzük, bozuk para v.s eşyalar konulur. Burada amaç telvenin sıcaklığıyla dağılıp dökülmemesi ve şekillerin kaybolmamasıdır. Fincan üzerine yüzük konulması ile ilgili bilinen bir yanlışı da düzelmek gerekmektedir. Fincan üzerine yüzük koymak olmazsa olmaz değildir. Bozuk para, küpe, kolye ve benzeri şeyler de konulabilir. Yukarıda da ifade edildiği gibi amaç fincanın hızlı soğumasıdır

bakırköy sanal kahve falı nedir

Kahve Falı Anlamları Nelerdir? Kahve Falı Nasıl Yorumlanır?

Kahve fincanı 5-10 dakikaya kalmadan soğur ve tabaktan ayrılmak için hazır hale gelir. “Neyse halin çıksın falin” kalıplaşmış fincan açma sözüdür. Şayet fincan tabağa yapışmış ya da zor ayrılıyor ise bu durum dileklerin gerçekleşeceği manasında yorumlanır.

Hatta bu duruma padişah falı da denilmektedir. Fincan açıldıktan sonra kahve falı yorumu için dikkat edilecek şeylere geçilir. Bu amaçla gölgeler ve yansımalar kaybolmasın diye ya da daha iyi görünsün diye ışık açısına dikkat edilir. İyi kahve falı bakanlar genellikle ışığın tepenizden ya da arkanızdan gelmesini isterler.

Bakırköy kahve falı yorumlanmaya başlarken başlangıç noktası fincanın sapıdır. Yorumlama fincanın sapından saat yönünü takip ederek devam eder. Fincanın sapının solunda kalanlar kötüye sağdakiler ise hayra yorulur.

Bakırköy kahve falı ilk olarak fincanın dibine bakılır. Fincanın dibinde telve kalması yürek kabarmasına, akması ise ferahlamaya yorumlanır. Fincanın dibinde kalan şekiller daha geç olacak şeyleri, dudak kısmına yakın olanlar ise yakında olacak şeyleri temsil etmektedir. Bakırköy kahve falı yorumlarında fala bakanın ve fala baktıranın odaklanması gönülden, istemesi çok önemlidir. Kahve falında görülenler ve hangi anlama geldikleri merak konusudur

bakırköy kahve falı anlamları nelerdir resimli anlatım nedir

Kahvedeki Şekil ve Anlamların Yorumu

• Bakırköy kahve falı Harfler: falda çıkan harfler ve anlamları ile ilgili birkaç örnek verelim. A= Alınganlık, B=İktidar olmak, C= Yolculuk, D= Zarar, H= Evlilik olarak yorumlanır.
• Bakırköy kahve falı Yol: yolun uzunluğu, kısalığı, kalınlığı, virajlar v.b hep ayrı yorumlanması vardır. Mesela yol başlangıç demektir.
• Bakırköy kahve falı Hayvanlar: Falda at, balık, kelebek v.b hayvanlar çıkmaktadır. Mesela at asaleti, balık parayı temsil etmektedir.
• Bakırköy kahve falı Sayılar: Kahve falında sayılar genelde iyiye işarettir ama olumsuzlukları da işaret eden sayılar vardır. Mesela 4 rakamı şansı temsil ederken; 2 rakamı hastalık ve uğursuzluğu temsil etmektedir.

bakırköy kahve falına nasıl bakılır

Sanal kahve falı nedir?

Bakırköy deki marka olarak her şeyde bir sanal uygulama varken kahve falında neden olmasın düşüncesi ile hayata geçirilmiş bir uygulamadır. Kahvenizin türünü sanal ortamda seçip ardından çıkan şekilleri yorumlayan sanal falcılar hizmet verdiği çokça kullanılan bir uygulamadır.

Özellikle günümüzde çok fazla değişik türü vardır. insanların bakırköy sanal kahve falına ilgileri göz ardı edilemeyecek kadar fazladır. Bir diğer hizmetimiz hakkında bilgi almak için linke tıklayınız. https://www.bakirkoyfalkafe.com/bakirkoy-tarot-fali/