Burçlar genel anlamında bakıldığı vakit insanların karakter özelliklerini gösteren tanımlalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak burçlar için sadece böyle bir tanımlama yapmak konunun içini oldukça boş bırakmak demektir. Çünkü burçların varlığı hem astorolojiden gelmektedir hem de kutsal kitaplardan gelmektedir. Bu sebeple konuya ilişkin pek çok kaynak da yazılar mevcuttur.

Koç Burcu Nasıl Zayıflar

Koç burcu nasıl zayıflar sorusunun cevabını sizlere burada sunuyoruz. Hızlı metabolizması ile astroloji dünyası arasında göze çarpan burçların başında gelir. Koç burcu, yoğun bir enerji birikimine sahip olduğu için sabırsız bir yapıdadır ve her şeyi hemen yapmak ister. Bu hızlı ve tempolu yaşamı genelde Koç burcunun kilo almasına engel olur. Her ne kadar adaleli ve yağ oranı düşük bir vücuda sahip olsalar da stres, yaşam değişikliği, hamilelik gibi dış faktörler nedeniyle kilo alabilirler. Peki, Koç burcu aldığı kiloları nasıl sağlıklı bir biçimde verebilir?

Koç Burcu Fitness

Hızlı bir ruha ve enerjik bir bedene sahip Koçlar, zayıflama sürecinde sahip oldukları enerjileri olumlu yönde kullanabilir ve sporla kısa sürede zayıflar. Özelikle, rekabetin ön planda olduğu toplu grup egzersizleri veya spor dalları Koç burçları için idealdir. Burç dünyasında kendisini ön plana çıkarmayı seven Koçlar, hırslı yapısı ile bireysel sporlarda da başarı sağlayabilir ve fit bir görünüm yakalayabilir. Koçların rahatlamasına yardımcı olan ve severek yapacakları spor dalları: Futbol, savaş sanatları, rüzgar sörfü, paten, boks, jimnastiktir.

Koç Burcu Diyet

Koç burcu, Zodyak burçları arasında yüksek vücut ısısına sahip burçların başında gelir. Bu yüzden diyetlerinin temeline suyu koymaları gerekir ve bol su tüketmeleri onlara birçok fayda sağlar. Sıvı tüketimini azaltan baharatlı ve yağlı yiyecekleri çok tüketmemeye özen göstermeli, kontrollü bir tüketim için dikkat etmelidir.

Su tüketiminin yanı sıra Koç burçları yemeye düşkün oldukları abur cubur ürünlerini tüketmeyerek gereksiz kalori alımının önüne geçebilir ve sıkı bir diyet yapmadan rahatlıkla kilo verebilir. Koç burcuna kilo aldıran bir diğer faktör ise fazla tuz tüketimidir. Koçlar, özellikle diyet yaparken yemeklerinde bulunan tuz oranını iyi ayarlamalı, fazla tuz tüketmemelidir.

Koç Burcu Diyetinin Olmazsa Olmazı Yiyecekler Nelerdir?

Koç burçları vücutlarındaki c vitamini dengesini korumalı ve c vitamini içeren besinleri tüketmelidirler. Greyfurt, kuşburnu, ananas, portakal c vitamini içeren besinlerin başında gelir. C vitamininin yanı sıra potasyum içeren yiyecekleri yemeye özen göstermelidirler. Örneğin; elma potasyum açısından zengin ve lif kaynağı bir meyvedir. Bol elma tüketimi Koç burçlarına sayısız fayda sağlayacaktır.

Aslan Öncü Burç Mu?

Astrolojinin temel konularından biri de burçların nitelikleridir. Öncü, Sabit ve Değişken olmak üzere üç kategoriye ayrılan nitelikler, burçların karakteristik özelliklerinin adeta birer özeti gibidir. Yay burcunu değişken, kova burcunu sabit, yengeç burcunu öncü olarak niteleyen astroloji, acaba aslan burcunu hangi kategoride değerlendirmektedir? Bunu anlamanın en iyi yolu öncü niteliğin neye karşılık geldiğini anlamaya ve aslan burcunu yakından tanımaya çalışmaktır.

 Astrolojide Öncü Burçlar

Niteliği öncü olan burçların ortak özellikleri mevsim başlangıçlarına denk gelişleridir. Gündüzle gecenin eşit olduğu 21 Mart, ilkbaharı müjdelerken 23 Eylül de sonbaharın gelişini haber vermektedir. En uzun gündüzün yaşandığı 21 Haziran ve en uzun gecenin deneyimlendiği 21 Aralık tarihleri de sırasıyla yazın ve kışın başladığını anlatır. Bu sebeple, öncü burçlar başlatıcı etkiler taşırlar. Bir işin kurulmasına liderlik ederler, bir girişimde bulunulacaksa önce o kolları sıvar. Girişimci ruhları sebebiyle hırslı, tuttuğunu koparan özellikler taşırlar. Hayatta iyi mevkilere gelebilir, hayallerini gerçekleştirmek adına her zaman motivedirler.

 Astrolojide Aslan Burcu

Aslan burcunun hangi nitelikte olduğunu anlamak için burcun özelliklerine yakından bakmakta fayda vardır. Zodyak’ın kralı olarak kabul edilen aslan burcu, cesur bir savaşçı, gösterişli ve başarılı bir sinema yıldızı ya da savunduğu ideolojinin vakur bir temsilcisi olarak karşımıza çıkabilir. O, ne yaparsa yapsın mutlaka kendinden iz bırakacak şekilde yapacaktır. Dünyayı kocaman bir sahne olarak görme potansiyeli bir hayli yüksektir. Yaşamın her alanında sahnelerde olacak ve alkışları hoş bir gülümsemeyle karşılayacaktır. Muhtemelen o, sahneye çıkabilmek için kurduğu hayalleri ısrarla korumuş, örnek alınacak bir sabit fikirlilikle karşısına çıkan her türlü engeli aşmayı bilmiştir. Alkışları duyduğu andaki gülümsemesi ise bir kralın savaş kazandıktan sonraki gülümsemesine eş değer değil de nedir? Onun cazibesi istikrarlı bir lider oluşundan gelir.

 Aslan Burcu Öncü Nitelikte Midir?

Her ne kadar aslan burcu liderliğiyle ön plana çıkan bir burçsa da öncü nitelikte burçların taşıdığı girişimcilik ruhundan biraz uzaktır. O, hayalleri için yılmadan savaşan bir savaşçı olabilir ama bu durum her zaman bir şeyleri “başlatmak” anlamına gelmez. Aslan burcu, değerlerinde, düşünce ve inançlarında sabittir, kolay kolay değişmez. Ama her insan değişir, dediğinizi duyar gibiyim. Evet, değişir ama kuşkusuz bu değişim bir ikizler burcunun fikir değiştirmesi kadar hızlı olmayacak, yay burcunun ülke değiştirmesi kadar da radikal olmayacaktır. O, nerede nasıl davranmasını bildiği gibi neyi ne kadar değiştireceğini de iyi bilecektir.

Girişimler aslan burcunu korkutur, çünkü o, işin nasıl göründüğüne her zaman dikkat eden biridir. Gururludur çünkü. Aşıksan git konuş, demek verilecek en kötü tavsiyedir mesela. Çünkü aslan burcu, öncü nitelikteki terazi, koç, yengeç ve oğlak burcunun aksine aşka aşık sabit nitelikte bir burçtur.

 

terazi burcu

Terazi Burcu Neden Korkar

Hava grubuna bağlı olan terazi burcu diğer burçlara kıyasla kendini kararsızlıkları ve hoş güzellik/yakışıklılıklarıyla ön plana çıkarır. En önem verdiği şey duruşu ve güzelliği olan terazi burcunun ilgi en büyük arzusudur. Bir terazi burcu ilgisiz yapamaz. Erkek ve kadın özelliğine göre bazı özellikleri yer yer değişiklik gösterse de ilgi bu ikisinde de ilk sırayı çeker.

Terazi burcu erkeği

Terazi burcu erkeğinin en belirgin özelliği tembel olmasıdır. Bir terazi burcunun bir şeyler yapmaya başlaması için kendi isteğinin olması şarttır. Tüm astroloji yorumcularına göre terazi erkek ve kadını güzellik ve yakışıklılıklarıyla girdiği ortamda istemsiz bir şekilde dikkat çeker. Her ne kadar dengesiz bir burç olarak görülse de terazinin dengesi kendinedir. Aşırı mantıklı davranın terazi erkeği karşısında hatasız olmak neredeyse imkansızdır.

Terazi burcu kadını

Terazi burcu kadını hem mantık hem güzelliğiyle tüm burçlara fark atacak durumdadır. Girdiği ortamda her zaman konuşulan insan olması insanlardaki merakı her zaman arttırır. Terazi burcu kadının ölçülü ve mesafelidir. İnsan ilişkileri onun için kolay olmasa da bu durumu başarmış zorluk yaşamamıştır. Bir terazi kadını ilişki durumunda asla ilk adımı atmaz. Sebebi çok gururlu olmalarıdır. Bu gurur terazi burcu kadını için yer yer sıkıntılara yol açsa da gurur onların kaybedilemez silahıdır.

Terazi burcu neden korkar?

Bir terazi burcunun kuşkusuz en çok korktuğu şey yalnız ve ilgisiz kalmaktır. Her ne kadar yalnız kalmayı seven bir burç olsa da onlara göre yalnızlık korkunçtur. Onlar yalnız kalmayı tercih etmezler. Her zaman kalabalık anları ve eğlenmeyi severler kafalarını dinlemek istediklerinde yuvalarına kendileri çekilir. Terazi erkek ve kadının ikinci en çok korktuğu şey ilgisiz kalmalarıdır. Terazi burcuna ilgi arsızı desek yanlış olmaz. Onlar ilgisiz yapamazlar. İlgisiz kaldıkları an ilgi görebilecekleri başka yollar ararlar. Bu her ortamda konuşulmaları istemsiz dikkat çekmelerinin bir yansıması olsa da başlarına iş açabilir. İlgisiz kalan bir terazi kadını erkek tarafından terk edilmeyi beklemez terk eder. Ona göre bu büyük bir hatadır.

Koç Burcu Nelerden Hoşlanır?

Zodyak’ın en güçlü ve en atak burcu olan koç burcunu etkilemek ve dengesini bulmak oldukça zordur. Yüzyıllar boyunca Astroloji için öncü bir burç kabul edilen koç burcu, her zaman farklılığa ve adrenaline olan ilgisini belli eder. Sıradanlıktan, monoton hayat tarzlarından hep uzak durmaya çalışır ve başaramazsa mutsuz olur. Ateş elementini temsil eden bu burç, Zodyak sıralamasında birincidir ve mevsim başlatan bir ateş grubu burcudur.

Koç burcu karşı cinste nelerden hoşlanır?

Koç burcu insanı yapısı gereği özgürlüğüne ve kişisel alanına çok düşkündür. Her ne kadar kıskançlığı yüksek bir burç olsa da karşı cinsinin ona bağımlı olmadığını, özgürlükçü bir insan olduğunu hissetmek ister. Bağımsız ve kendi hedeflerine bağlı insanlara karşı bir çekim hisseder. Onlar güce ve statüye önem verirler. Hayatları boyunca her zaman kendi ayakları üzerinde durmak isterler ve bu nedenle karşısındakini de bu ölçütlere uygun kılmaya çalışırlar. Aynı zamanda bir koç her zaman bakımlı ve kendini iyi ifade edebilen kişilerden hoşlanır. Dış görünüşte karizmatikliğe ve çekici bir duruşa güzellikten çok daha fazla önem verirler. Koç burçları bir ortama girdiklerinde partnerlerinin onları iyi taşıdığından emin olmak isterler. Kendileri kadar konuşkan ve sosyal kelebek olabilen insanlar, insan ilişkilerinde oldukça dikkatlerini çekecektir. Buna rağmen bazen fazla dominant tavırlarından dolayı çevrelerine bu enerjiyi doğru aktaramayıp sevdiklerini bastırabilirler. İletişimi güçlü olmayan ilişkileri sırf bu nedenden ötürü bile bitmeye mahkum olabilir.

 Koç burcu hangi elementin insanından en çok hoşlanır?

Koç burcu gibi ateş grubunun önde gelen bir burcu olmak ve Mars tarafından yönetilmek oldukça uğraştırıcı bir iştir ve emek ister. Koç burcu zıtlıkları sever ve imkansızın peşinden gitmekten hep hoşlanır. Bu yüzden de kendine tezat hangi burç varsa hep onun peşinden koşmak ister. Kovalamayı, flört etmeyi seven bir cinstir. Ona kesinlikle bu işin piri denilebilir. O hayatla flört halindedir, bazen kişilere odaklanmaz bile. Gözü daima kendi üstündedir ve egosunu tatmin edebilecek biriyle olmak ister. Çoğu zaman kendisine hayran olan insanlarla beraber olur ve mutlu olacağını sanar. Bu yüzden bir ortama girdiğinde daha burcunu bilmeden çekildiği bir yön vardır: su grubu insanları. Ateş ve su elementleri her daim birbirleri için yakıcı ve yanıcı maddeler gibidirler.

Çoğu zaman kısa ömürlüdür bu ikilinin ilişkisi. Doğum haritalarına göre değişim gösterebileceği gibi, güneş burcunun temel kimliğimizi yansıtmasıyla beraber genelde bitmesi zorunlu bir ilişki olarak kabul edilir. Başta her şey iyidir, koç suyu kendine çeker. Su grubu insanları hayran olur koç burcuna. Yengeç gizli bir takipçidir koç için, akrep en paylaşmak istemeyendir onu. Balık her zaman hayallerine dahil eder koç burcunu çünkü bilir ki koç dinamizmi ile bu hayalleri gerçeğe çevirmekte oldukça pratik bir yol bulacaktır. Hava burçlarından ise zeki ve sosyal olan ikizler burcu ile çok uyumlu olan koç burcu, kıskançlığının ve kuşkuculuğunun yerini güvene bırakırsa bu ilişkinin vadesi uzayabilir. Koç hareketine sahip ikizler burçları da koçlar gibi çok aktiftirler ve hayatı kendileri için yaşamayı severler. Ancak bu ikili eğer ilişkilerinde aradıkları temel güven ve sevgi duygularını oturtabilirlerse hem tek eşli kalırlar hem de ilişkilerindeki beklentiye daha kolay ulaşırlar.

  Koç burcu nasıl hediyelerden hoşlanır?

Marjinallikten çok hoşlanan koç burcu insanları tabii ki hediye seçimlerinde de buna benzer bir düşünceye sahiptirler. Onlar sırdan bir hediyeye kanmazlar. İçten içe onları tanımadığınızı düşünebilirler. Ona verilen hediyeye göre ilişkiyi ve partnerinin kişiliğini yorumlayacak olan detaycı koç burcu için yapılacak olan seçimler oldukça önem taşımaktadır. Klasik kıyafetlerden, anlamı olmayan eşyalardan hoşlanmazlar. Onun yerine uzun zamandır gitmek istediği bir yere tam onlara uygun bir planla gitmek, aranızda önemli olan bir anınızla ilgili küçük bir biblo ya da onları cidden dinlediğinizi kanıtlayan yaratıcı bir hediye ile karşılarına çıkmalısınız. Herhangi biri olduğunu düşünmeyen koç burçları için onlara kendilerini özel hissettirecek bir hediye lazımdır. Eğer bu konuda da güvenlerini kazanıp onları memnun ederseniz, size karşı olan duvarları daha kolay yıkılacaktır ve bu ilişkinin gelişmesi için ellerinden gelen her şeyi yapmaya başlayacaklardır.

 

Akrep Burcu

Akrep Burcunun Astrolojideki Yeri

Gezegenlerin ve yıldızların insanlar üzerindeki etkisinin yorumlanmasına astroloji denir. On iki burç vardır. Akrep de bu burçlar arasında yer alır. Akrep burcu insanları hayatta tutkuyla yaşayan insanlardır. Bakışlarından gücünü, nefret veya sevgisini anlayabilirsiniz. Kendini beğenmiş insanları sevmezler ve hep kendi bildiklerini yaparlar. Her şeye kolay kolay inanmazlar şüphecidirler. Eğer bir şeylere inanıyorlarsa sonuna kadar savunurlar. Çalışmalarında gösterişten uzak olmayı tercih ederler ve çok özenli bir şekilde çalışırlar. Akreplerin hayatında cinsellik önemli bir yer tutar. Akreplerin ölüm korkusu yoktur.

Akreplerin Genel Fiziksel Özellikleri

Akrepler genellikle yuvarlak yüzlü orta veya uzun boyda olurlar. Çekici gözleri ve bakışları, koyu ve dalgalı saçları vardır. Çok fazla eleştirilirler. Gizemli yapıları ve derin duyguları vardır. Duygularını yoğun yaşadıklarından kıskançlıkları da şiddetli bir hal alabiliyor. Duygularını içlerine attıklarından zarar görürler. En zor hastalıklara yakalanabilirler. Akreplerin mide ve cinsel organları en hassas organlarıdır. Akrepler beyin gücüne inanırlar ve hastalandıklarında kendilerini bu şekilde iyileştirebilirler. Her türlü hastalığı kolay bir şekilde atlatmayı başarabilirler.

Akrep Burcu Kadını

Akrep kadınının güçlü sezgileri vardır. Aynı zamanda çok cazibeli ve akıllılardır. Akrep burcu sahip olamadıklarını kıskanmaya meyillidir. Yumuşak başlı görünebilirler ama kibirlidirler. Akrep burcu yalan söylenmesine tahammül edemezler ve yalan söylenen ortamdan uzaklaşmak isterler. Çünkü dürüst olmak onlar için çok önemlidir. Akrep kadını gururludur ve doğru bildiğinden asla şaşmaz. Kendisine yapılan hiçbir kötülüğü unutmaz, intikam duygusu çok fazladır. Doğal bir cazibesi vardır, karşı cinsi çabuk etkiler. İlişkilerde sevgi ve saygıya önem verir, partnerini aşırı derecede kıskanır. Sorumluluk sahibidir, çocuk istememesine rağmen çocuk sahibiyse sorumluluk almayı iyi bilir.

Akrep Burcu Erkeği

Akrep erkekleri dışarıdan neşeli gibi görünmelerine rağmen karamsar bir dünyaları vardır. Arzulu ve duygusaldırlar. Yemeğe ve cinselliğe çok düşkünler. Akrep erkeği herkese kolay kolay güvenmez, şüphecidir. Arkadaşlık ilişkileri onlar için önemlidir. Fedakâr ve kararlılardır. Akrep erkeğinin de çarpıcı bakışları vardır. Adeta insanların içlerini okurlar. İlişkilerinde sahiplenici, kıskanç ve uyumludurlar. İyi bir eş ve baba olurlar.