Koç Burcu Nasıl Zayıflar

Koç burcu nasıl zayıflar sorusunun cevabını sizlere burada sunuyoruz. Hızlı metabolizması ile astroloji dünyası arasında göze çarpan burçların başında gelir. Koç burcu, yoğun bir enerji birikimine sahip olduğu için sabırsız bir yapıdadır ve her şeyi hemen yapmak ister. Bu hızlı ve tempolu yaşamı genelde Koç burcunun kilo almasına engel olur. Her ne kadar adaleli ve yağ oranı düşük bir vücuda sahip olsalar da stres, yaşam değişikliği, hamilelik gibi dış faktörler nedeniyle kilo alabilirler. Peki, Koç burcu aldığı kiloları nasıl sağlıklı bir biçimde verebilir?

Koç Burcu Fitness

Hızlı bir ruha ve enerjik bir bedene sahip Koçlar, zayıflama sürecinde sahip oldukları enerjileri olumlu yönde kullanabilir ve sporla kısa sürede zayıflar. Özelikle, rekabetin ön planda olduğu toplu grup egzersizleri veya spor dalları Koç burçları için idealdir. Burç dünyasında kendisini ön plana çıkarmayı seven Koçlar, hırslı yapısı ile bireysel sporlarda da başarı sağlayabilir ve fit bir görünüm yakalayabilir. Koçların rahatlamasına yardımcı olan ve severek yapacakları spor dalları: Futbol, savaş sanatları, rüzgar sörfü, paten, boks, jimnastiktir.

Koç Burcu Diyet

Koç burcu, Zodyak burçları arasında yüksek vücut ısısına sahip burçların başında gelir. Bu yüzden diyetlerinin temeline suyu koymaları gerekir ve bol su tüketmeleri onlara birçok fayda sağlar. Sıvı tüketimini azaltan baharatlı ve yağlı yiyecekleri çok tüketmemeye özen göstermeli, kontrollü bir tüketim için dikkat etmelidir.

Su tüketiminin yanı sıra Koç burçları yemeye düşkün oldukları abur cubur ürünlerini tüketmeyerek gereksiz kalori alımının önüne geçebilir ve sıkı bir diyet yapmadan rahatlıkla kilo verebilir. Koç burcuna kilo aldıran bir diğer faktör ise fazla tuz tüketimidir. Koçlar, özellikle diyet yaparken yemeklerinde bulunan tuz oranını iyi ayarlamalı, fazla tuz tüketmemelidir.

Koç Burcu Diyetinin Olmazsa Olmazı Yiyecekler Nelerdir?

Koç burçları vücutlarındaki c vitamini dengesini korumalı ve c vitamini içeren besinleri tüketmelidirler. Greyfurt, kuşburnu, ananas, portakal c vitamini içeren besinlerin başında gelir. C vitamininin yanı sıra potasyum içeren yiyecekleri yemeye özen göstermelidirler. Örneğin; elma potasyum açısından zengin ve lif kaynağı bir meyvedir. Bol elma tüketimi Koç burçlarına sayısız fayda sağlayacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir