Koç Burcu Nelerden Hoşlanır?

Zodyak’ın en güçlü ve en atak burcu olan koç burcunu etkilemek ve dengesini bulmak oldukça zordur. Yüzyıllar boyunca Astroloji için öncü bir burç kabul edilen koç burcu, her zaman farklılığa ve adrenaline olan ilgisini belli eder. Sıradanlıktan, monoton hayat tarzlarından hep uzak durmaya çalışır ve başaramazsa mutsuz olur. Ateş elementini temsil eden bu burç, Zodyak sıralamasında birincidir ve mevsim başlatan bir ateş grubu burcudur.

Koç burcu karşı cinste nelerden hoşlanır?

Koç burcu insanı yapısı gereği özgürlüğüne ve kişisel alanına çok düşkündür. Her ne kadar kıskançlığı yüksek bir burç olsa da karşı cinsinin ona bağımlı olmadığını, özgürlükçü bir insan olduğunu hissetmek ister. Bağımsız ve kendi hedeflerine bağlı insanlara karşı bir çekim hisseder. Onlar güce ve statüye önem verirler. Hayatları boyunca her zaman kendi ayakları üzerinde durmak isterler ve bu nedenle karşısındakini de bu ölçütlere uygun kılmaya çalışırlar. Aynı zamanda bir koç her zaman bakımlı ve kendini iyi ifade edebilen kişilerden hoşlanır. Dış görünüşte karizmatikliğe ve çekici bir duruşa güzellikten çok daha fazla önem verirler. Koç burçları bir ortama girdiklerinde partnerlerinin onları iyi taşıdığından emin olmak isterler. Kendileri kadar konuşkan ve sosyal kelebek olabilen insanlar, insan ilişkilerinde oldukça dikkatlerini çekecektir. Buna rağmen bazen fazla dominant tavırlarından dolayı çevrelerine bu enerjiyi doğru aktaramayıp sevdiklerini bastırabilirler. İletişimi güçlü olmayan ilişkileri sırf bu nedenden ötürü bile bitmeye mahkum olabilir.

 Koç burcu hangi elementin insanından en çok hoşlanır?

Koç burcu gibi ateş grubunun önde gelen bir burcu olmak ve Mars tarafından yönetilmek oldukça uğraştırıcı bir iştir ve emek ister. Koç burcu zıtlıkları sever ve imkansızın peşinden gitmekten hep hoşlanır. Bu yüzden de kendine tezat hangi burç varsa hep onun peşinden koşmak ister. Kovalamayı, flört etmeyi seven bir cinstir. Ona kesinlikle bu işin piri denilebilir. O hayatla flört halindedir, bazen kişilere odaklanmaz bile. Gözü daima kendi üstündedir ve egosunu tatmin edebilecek biriyle olmak ister. Çoğu zaman kendisine hayran olan insanlarla beraber olur ve mutlu olacağını sanar. Bu yüzden bir ortama girdiğinde daha burcunu bilmeden çekildiği bir yön vardır: su grubu insanları. Ateş ve su elementleri her daim birbirleri için yakıcı ve yanıcı maddeler gibidirler.

Çoğu zaman kısa ömürlüdür bu ikilinin ilişkisi. Doğum haritalarına göre değişim gösterebileceği gibi, güneş burcunun temel kimliğimizi yansıtmasıyla beraber genelde bitmesi zorunlu bir ilişki olarak kabul edilir. Başta her şey iyidir, koç suyu kendine çeker. Su grubu insanları hayran olur koç burcuna. Yengeç gizli bir takipçidir koç için, akrep en paylaşmak istemeyendir onu. Balık her zaman hayallerine dahil eder koç burcunu çünkü bilir ki koç dinamizmi ile bu hayalleri gerçeğe çevirmekte oldukça pratik bir yol bulacaktır. Hava burçlarından ise zeki ve sosyal olan ikizler burcu ile çok uyumlu olan koç burcu, kıskançlığının ve kuşkuculuğunun yerini güvene bırakırsa bu ilişkinin vadesi uzayabilir. Koç hareketine sahip ikizler burçları da koçlar gibi çok aktiftirler ve hayatı kendileri için yaşamayı severler. Ancak bu ikili eğer ilişkilerinde aradıkları temel güven ve sevgi duygularını oturtabilirlerse hem tek eşli kalırlar hem de ilişkilerindeki beklentiye daha kolay ulaşırlar.

  Koç burcu nasıl hediyelerden hoşlanır?

Marjinallikten çok hoşlanan koç burcu insanları tabii ki hediye seçimlerinde de buna benzer bir düşünceye sahiptirler. Onlar sırdan bir hediyeye kanmazlar. İçten içe onları tanımadığınızı düşünebilirler. Ona verilen hediyeye göre ilişkiyi ve partnerinin kişiliğini yorumlayacak olan detaycı koç burcu için yapılacak olan seçimler oldukça önem taşımaktadır. Klasik kıyafetlerden, anlamı olmayan eşyalardan hoşlanmazlar. Onun yerine uzun zamandır gitmek istediği bir yere tam onlara uygun bir planla gitmek, aranızda önemli olan bir anınızla ilgili küçük bir biblo ya da onları cidden dinlediğinizi kanıtlayan yaratıcı bir hediye ile karşılarına çıkmalısınız. Herhangi biri olduğunu düşünmeyen koç burçları için onlara kendilerini özel hissettirecek bir hediye lazımdır. Eğer bu konuda da güvenlerini kazanıp onları memnun ederseniz, size karşı olan duvarları daha kolay yıkılacaktır ve bu ilişkinin gelişmesi için ellerinden gelen her şeyi yapmaya başlayacaklardır.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir